WEŹ UDZIAŁ W KURSIE NAUCZYCIELSKIM JOGI INTEGRALNEJ
XIII edycja: styczeń-grudzień 2024

Organizatorami kursu są: Portal JOGA-JOGA.PL oraz International Integral Yoga Institute.

Kurs nauczycielski przeznaczony jest dla osób, które pragną zdobyć praktyczne umiejętności i rzetelną wiedzę na temat różnych ścieżek i systemów jogi pod okiem najlepszych w Polsce specjalistów. Zdobyte kwalifikacje i umiejętności oraz końcowy certyfikat uprawniają do wykonywania zawodu nauczyciela jogi w Polsce i zagranicą. Wykładowcami na naszym kursie są najwybitniejsi praktycy jogi oraz uznani eksperci w dziedzinie profilaktyki zdrowia z Polski i z zagranicy.

Dlaczego joga integralna?

Istnieje wiele odmian i tradycji ćwiczeń hatha jogi. Każda z nich ma swoje cechy charakterystyczne pozwalające ją z powodzeniem stosować w określonych sytuacjach.
Na kursie nauczycielskim Jogi Integralnej poznasz różne systemy jogi i nauczysz się jak praktycznie korzystać z nich w pracy instruktora. Joga Integralna to sztuka łączenia różnych sposobów pracy z ciałem i umysłem w zależności od potrzeb i uwarunkowań ucznia. Dla jednej osoby intensywne ćwiczenia dynamiczne będą znakomite, dla innej mogą być poważnym problemem. To dotyczy każdej jogicznej techniki. W czasie kursu najwybitniejsi fachowcy z danej dziedziny jogi nauczą Cię jak integrować wiedzę określonej tradycji w nauczycielskiej praktyce.
Joga to nie tylko asany i ćwiczenia oddechowe. Joga to holistyczny system pracy nad sobą integrujący różne aspekty naszego życia. Podstawą jakiejkolwiek duchowej praktyki, punktem startowym jest zdrowie. Zdrowie postrzegane jako harmonia ciała i umysłu. Bardzo często to właśnie brak zdrowia skłania nas do poszukiwań.
Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.
Jan Kochanowski
Nauczyciel jogi powinien mieć zatem podstawową wiedzę jak wspomóc ucznia z określonymi problemami zdrowotnymi i jakiego specjalistę polecić. Bardzo często sama praktyka asan i ćwiczeń nie wystarczy. Potrzebne jest zrozumienie przyczyn dolegliwości i wsparcie specjalisty.
Dlatego w czasie kursu nauczycielskiego poznasz podstawy najstarszych, tradycyjnych, holistycznych systemów medycznych: Ajurwedy i Medycyny Chińskiej, a także najnowocześniejsze podejście do zdrowia – Psychobiologię. Uczestnik kursu zyska też podstawową wiedzę z anatomii i biomechaniki w zakresie praktycznego zastosowania w pracy nauczyciela jogi. To wszystko pod okiem najlepszych ekspertów z Polski. Aby zgłosić się na kurs nauczycielski wyślij Formularz Zgłoszeniowy.

NAUCZYCIELE

Wiktor Morgulec

Dyplomowany nauczyciel jogi | 20 lat doświadczenia. Organizator Kursu Nauczycielskiego Jogi Integralnej | Specjalizacja – Metodyka nauczania.

Wiktor Morgulec

Dyplomowany nauczyciel jogi wg B.K.S. Iyengara. 20 letnie doświadczenie zdobywał także w Indiach. W latach 2002-2004 spędził pół roku, kształcąc się pod okiem najwybitniejszych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w Himalayan Iyengar Yoga Center w Dharamsala oraz w Yoganga Yoga Center w Dehradun. Autor pierwszego w Polsce multimedialnego podręcznika do nauki jogi na DVD: „Joga dla początkujących START”, oraz książki „Joga dla początkujących w formule ruch, oddech, relaks” Prekursor zajęć z jogi dla dzieci w szkole i przedszkolach Montessori w Warszawie. Założyciel największego w Polsce portalu o jodze www.joga-joga.pl, organizator wyjazdowych kursów jogi. www.morgulec.com, szkoły Joga Żoliborz w Warszawie www.jogazoliborz.pl oraz platformy do ćwiczeń on-line www.joga-joga.tv. Pomysłodawca i twórca International Integral Yoga Institute.

Jaki Nett

Dyplomowana nauczycielka jogi, wykładowca  psychologii w Santa Rossa (USA) | 40 lat doświadczenia | Specjalizacja – Joga Iyengara

Janusz Dąbrowski

Fizjoterapeuta, dyplomowany nauczyciel jogi | 32 lata doświadczenia | Specjalizacja- joga dla kręgosłupa  

Katarzyna Enerlich

Dyplomowana nauczycielka jogi i pisarka, miłośniczka jogi dynamicznej | 6 lat doświadczenia | Specjalizacja – Joga dynamiczna

Agnieszka Lasota

Dyplomowana nauczycielka jogi, pedagog, terapeuta | 15  lat  doświadczenia | Specjalizacja – Joga dla dzieci 

Grzegorz Nieścier

Dyplomowany nauczyciel jogi | 30  lat  doświadczenia | Specjalizacja – Joga Iyengara 

Anna Ryczek

Nauczycielka jogi, psycholog, instruktorka metody oddechowej Butejki | 6 lat doświadczenia | Specjalizacja – Warsztaty oddechowe

Sharat Arora

38 lat doświadczenia w nauczaniu i uzdrawianiu, założyciel Himalayan Iyengar Yoga Centre w Indiach. Specjalizacja – joga Iyengara

Michał Kudzia

Certyfikowany nauczyciel vinyasy | 18 lat doświadczenia | Specjalizacja: Ashtanga Vinyasa Yoga

Dr n. med. Marzanna Radziszewska-Konopka

Od 9 lat zajmuje się Psychobiologią, | 30-lat praktyki lekarskiej  | Specjalizacja – Psychobiologia

Jakub Dorosz

Dyplomowany specjalista medycyny naturalnej | 12 lat doświadczenia | Specjalizacja – Medycyna chińska

Elżbieta Żuk- Widmańska

Dyplomowana konsultantka ajurwedy | 14 lat doświadczenia | Specjalizacja – Ajurweda

KURS NAUCZYCIELSKI

Przeznaczony jest dla osób o dojrzałej i zaawansowanej   praktyce własnej, co zostanie   zweryfikowane  podczas   egzaminu kompetencyjnego. Kurs  obejmuje 300 godzin teorii i praktyki. 250 godzin praktyki   obejmuje zajęcia z:   nauczania oraz zajęcia specjalistyczne,   prowadzone przez   ekspertów z danej dziedziny jogi.
 50 godzin teorii obejmuje zajęcia z: anatomii, biomechaniki,   biopsychologii, ajurwedy, medycyny chińskiej, pierwszej   pomocy i zagadnień formalno-prawnych związanych z   zawodem nauczyciela jogi i prowadzeniem szkoły jogi.
Kurs składa się z 3 części: 
 1. EGZAMIN KOMPETENCYJNY
 2. ZJAZDY WEEKENDOWE X 9
 3. ZGRUPOWANIA X 2
EGZAMIN KOMPETENCYJNY
 
9 grudnia 2023 r. odbędzie się w szkole Joga Żoliborz w Warszawie 3-godzinny egzamin kompetencyjny przeznaczony dla osób chcących wziąć udział w kursie nauczycielskim. Każdy może przystąpić do egzaminu kompetencyjnego przed Kursem Nauczycielskim Jogi Integralnej. Egzamin będzie weryfikował poziom praktyki adeptów. Nie będzie żadnych pytań teoretycznych. 4 godziny i 1 godzina na przygotowanie i odczyt wyników.
 
Jesteś zainteresowana/y kursem:
 
Poniżej znajduje się lista asan na egzamin kompetencyjny:
LISTA ASAN (pdf do pobrania)
Wymagamy znajomości tylko polskich nazw. W przypadku gdy z przyczyn zdrowotnych lub innych nie możecie wykonać jeszcze pełnej pozycji, ocenie podlegać  będzie znajomość wariantów i pozycji zastępczych.

Program kursu

ZGRUPOWANIA*

W czasie kursu odbędą się dwa 7-dniowe  wyjazdy, podczas których będą odbywać się zajęcia praktyczne i teoretyczne.
W czasie zgrupowania codziennie jest 8-12 h zajęć teorii i praktyki.
Cena kursu zawiera koszt wyjazdów: zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia, nie zawiera dojazdu.
 
ZJAZDY WEEKENDOWE
W czasie kursu odbędzie się 9 zjazdów weekendowych. 
 
Zajęcia podczas zjazdów weekendowych odbywają się w szkole Joga Żoliborz ul. Rydygiera 19  w Warszawie w sobotę i niedzielę w godz 6.00-18:00 z przerwą na posiłek, który  jest wliczony w cenę kursu.
PROGRAM 
Kurs Nauczycielski Jogi Integralnej (300 h zajęć) zawiera:
 
250 godzin zajęć praktycznych w tym:
 • 100 h metodyki nauczania ćwiczenia praktyczne
 • 150 h zajęć specjalistycznych (różne rodzaje jogi, ćwiczenia oddechowe, aerial joga)
 
50 godzin zajęć teoretycznych w tym:
– 12 h zajęć anatomii i biomechaniki
– 4 h zajęć z psychobiologii
– 6 h zajęć z ajurwedy
– 5 h zajęć z medycyny chińskiej
– 6 h zajęć z pierwszej pomocy
– 2 h zajęć z jogi dla dzieci
– 6 h zajęć z filozofii jogi
– 6 h zajęć z metodyki nauczania
-3 h zajęć z kinezjologii 
Podczas kursu zaplanowane są także systematyczne zaliczenia: 
– znajomości rekomendowanego zestawu lektur,
– zaliczenia testów on-line sprawdzających wiedzę teoretyczną
 
– ocenę, uwagi i korektę praktyki własnej na podstawie przesłanych materiałów video (krótkich filmików z zadanymi pozycjami jogi)
 
*Termin pierwszego zjazdu może zostać przełożony ze względu na niewystarczającą liczbę kandydatów na Kurs Nauczycielski Jogi Integralnej
*osoba, która rezygnuje ze zgrupowania i chce odrobić je z inną edycją musi dopłacić 800zł

Cennik kursu zawiera

– 300 h teorii i praktyki
– pobyt, zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia podczas 2 wyjazdów 7 dniowych (7 noclegów)
– wyżywienie (18 obiadów wegETaRIAńskich) podczas  zjazdów weekendowych
– wystawienie międzynarodowego certyfikatu INTERNATIONAL INTEGRAL YOGA INSTITUTE (IIYI) 
 • Wpłata jednorazowa 12 500zł

  zadatek wpisowy 1500 zł w ciągu 48 h od zgłoszenia, 10400 zł płatne w ciągu 3 dni od egzaminu kompetencyjnego

 • Wpłata w II ratach 14 100zł

  zadatek wpisowy 1500 zł w ciągu 48 h od zgłoszenia, I rata 7800 zł płatna w ciągu 3 dni od egzaminu kompetencyjnego, II rata 4800 zł.

 • Wpłata w III ratach 15 100zł

  zadatek wpisowy 1500 zł w ciągu 48 h od zgłoszenia, I rata 7200 zł płatna w ciągu 3 dni od egzaminu kompetencyjnego, II rata 4200 zł, III rata 2200 zł.

WPIS DO REJESTRU INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH

Firma Joga-joga.pl jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS). Dzięki temu istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania z lokalnych Urzędów Pracy i pokrycia kosztów kursów nauczycielskich jogi prowadzonych w naszej szkole.

STYPENDIUM JOGA-JOGA.PL

Jeśli zastanawiasz się nad uczestnictwem w kursie, ale wahasz się ze względu na trudną sytuację finansową – napisz do nas WNIOSEK O STYPENDIUM. Spośród każdej dziesiątki uczestników kursu na koniec kursu wybierzemy 1 osobę, która wyróżniała się zaangażowaniem, frekwencją i przygotowaniem do zajęć.Otrzyma ona zwrot 50% kosztów kursu.

Przy 10 i więcej do 19 uczestników, którzy ukończą kurs będzie to 1 osoba

Przy 20 i więcej do 29 uczestnikach którzy ukończą kurs będą to 2 osoby

Przy 30 uczestnikach, którzy ukończą kurs będą to 3 osoby

Warunkiem wzięcia udziału w programie STYPENDIUM JOGA-JOGA.PL jest wcześniejsze ( przed przystąpieniem do kursu ) wysłanie do nas wniosku o stypendium.

PRACA

Po ukończeniu kursu, wyróżniającym się absolwentom oferujemy zatrudnienie:
– podczas wyjazdów z jogą organizowanych przez Joga-Joga.pl (w Polsce i zagranicą przez cały rok)
– w szkole stacjonarnej Joga Żoliborz w Warszawie.
– w joga-joga.tv, zajęcia jogi on-line

Pytania i Odpowiedzi

W trakcie trwania kursu będą przeprowadzane zajęcia sprawdzające i na bieżąco będą dokonywane zaliczenia kolejnych partii materiału. Podczas sesji wyjazdowych planujemy przeprowadzenie próbnych lekcji pokazowych i sprawdzenie wiedzy z zakresu metodyki nauczania.
Podczas egzaminu kompetencyjnego będą oceniane predyspozycje kandydatów i zostaną zaproponowane konkretne opcje kursu- 1 –roczny dla osób bardziej zaawansowanych i 2 – letni dla osób wymagających dłuższej praktyki. W uzasadnionych przypadkach zaproponujemy także 1- roczne przygotowanie do egzaminu kompetencyjnego.
W uzasadnionych przypadkach dopuszczamy maksimum dwie nieobecności na zjazdach weekendowych, a całość przerobionego w tym czasie materiału uczestnik będzie miał obowiązek zaliczyć na kolejnych sesjach. W przypadku nieobecności na zgrupowaniu wyjazdowym uczestnik będzie musiał zaliczyć wyjazd podczas kolejnej edycji kursu nauczycielskiego.

Tak. Certyfikat uprawnia do nauczania jogi w Polsce i krajach Unii Europejskiej ( certyfikat jest dwujęzyczny: polski i angielski)

Instytut stworzyli dyplomowani nauczyciele jogi wywodzący się z różnych tradycji z wieloletnią praktyką i doświadczeniem w celu propagowania tego uniwersalnego podejścia do holistycznej w swej istocie ścieżki jogi. Wśród założycieli są przedstawiciele najważniejszych obecnie systemów jogi.
Egzamin kompetencyjny służy określeniu poziomu adeptów, tak aby skierować każdą osobę na adekwatny poziom kursu. Osoby o zaawansowanej praktyce własnej i rozumieniu podstaw praktyki asan – kurs 1 roczny. Osoby, których praktyka własna wymaga doszlifowania – kurs 2 letni. Osoby, których praktyka własna jest niewystarczająca – przygotowanie do kolejnego egzaminu kompetencyjnego za rok.
Kurs 1-roczny jest przeznaczony dla osób o bardzo dobrej praktyce własnej, które znają pozycje jogi i potrafią je samodzielnie i poprawnie wykonywać, oraz rozumieją pracę i energetykę pozycji. Kurs 2-letni przeznaczony jest dla osób, których praktyka własna wymaga utrwalenia i doszlifowania. Główna różnica polega na zdecydowanie większej ilości zajęć praktycznych na kursie 2-letnim. Ilość zajęć teoretycznych pozostaje na obu kursach taka sama.

Ideą STYPENDIUM JOGA-JOGA jest nagrodzenie najbardziej zaangażowanych uczestników kursu. To dodatkowy bodziec do wytrwałej, solidnej pracy. Szansa na zwrot 50% kosztów może zachęcić do udziału w kursie także osoby o różnej kondycji finansowej.
Każdy uczestnik kursu, który wypełni WNIOSEK O STYPENDIUM uzasadniając swoje potrzeby ma szansę na stypendium.

Wyróżniającym się uczestnikom kursu możemy zaproponować rozpoczęcie pracy w zawodzie m.inn: – prowadzenie asysta i zajęć jogi podczas organizowanych od 13 lat wyjazdów z jogą w Polsce i zagranicą. – prowadzenie zajęć online w internetowej szkole jogi: www.joga-joga.tv – prowadzenie zajęć w szkole Joga Żoliborz w Warszawie
Zdecydowana większość kursów nauczycielskich jest prowadzona w jakiejś konkretnie określonej tradycji jogi. Np: B.K.S Iyengara, vinyasa, Sivananda etc. Wieloletnie doświadczenia nauczycieli zrzeszonych wokół IIYI wskazują, że najlepsze efekty dydaktyczne osiąga się stosując rożne metody jogicznej pracy z ciałem, adekwatnie do potrzeb ucznia. Te obserwacje skłoniły nas do przygotowania tego unikalnego programu.

Zadatek wpisowy pokrywa koszt kursu przygotowawczego on-line. Nie jest zwracany, upoważnia do nieograniczonej ilości podejść do egzaminu wstępnego.

Osoba przystępująca do egzaminu powinna znać podstawowe pozycje jogi. Wymagamy znajomości tylko polskich nazw. W przypadku gdy z przyczyn zdrowotnych lub innych nie możecie wykonać jeszcze pełnej pozycji, ocenie podlegać  będzie znajomość wariantów i pozycji zastępczych. Lista pozycji:  LISTA ASAN (pdf do pobrania)

OPINIE